KF APOLONIA

Sulmi fierak, premtues këtë sezon

Posted on: Gusht 19, 2009

Sulmi fierak duket se po kthehet në “identitetin” e vet. Pasi ka agjëruar në dy ndeshje miqësore, në takimin me Bylisin, fierakët kanë shënuar dy gola dhe që të dy nga futbollistë sulmues. Duke llogaritur edhe miqësoret e zhvilluara në Serbi, skuadra fierake ka shënuar 10 gola në total në tetë ndeshje, tetë prej të cilave u përkasin lojtarëve të sulmit dhe vetëm dy mesfushorëve.

Kështu, Sead Haxhibuliç dhe Dhrami kryesojnë listën me nga tre gola secili, ndërsa Iliç dhe Brkiç, bashkë me mesfushorët Meto e Ragipoviç kanë shënuar nga një gol. Apolonia duket se do të ketë edhe një garë të këndshme brenda grupit të vet këtë sezon, pasi veç shënuesve të zakonshëm të kampionatit të kaluar, treshes Brkiç Dhrami Sead Haxhibuliç, janë shtuar edhe dy kandidatë të fortë për ta bërë një gjë të tillë, siç janë futbollistët Iliç dhe Andi Ribaj. Pas këtyre përforcimeve, trajneri Karishik nuk ka arsye për t’u ankuar më për lojtarë të repartit sulmues.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Gusht 2009
H M M E P S D
« Kor   Tet »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: