KF APOLONIA

Lushnja-Apolonia: Tullë kokës Shoshit, përfundon në spital

Posted on: Nëntor 30, 2008

shoshi-1

Ndeshja derbi e Myzeqesë, Lushnja-Apolonia, luajtur sot në stadiumin “Roza Haxhiu”, e fituar nga vendasit 3-1, ka shënuar edhe një incident të rëndë. Konkretisht, kapiteni i fierakëve, Maringlen Shoshi, është goditur me tullë në kokë gjatë momentit kur Apolonia po i gëzohej golit të barazimit momental 1-1, në vijën anësore te fushës, ku gjendeshin tifozët lushnjarë. Në fakt aty për aty ka qenë disi e pakuptueshme, kur është parë që Shoshi të shtrihej në tokë, sepse vëmendja ishte përqëndruar te mesi i fushës, ku lojarët vendas kishin vënë topin për të rinisur lojën, ashtu sikurse edhe gjyqtari. Por, shokët e Shoshit, kur kanë parë të gjakosur kapitenin e tyre, kanë kërkuar ndihmën e mjekut të skuadrës, i cili ka vajtur menjëherë, duke konstatuar goditjen në anën e majtë të kokës, afër tëmthit, me një send të fortë, gjysëm tulle. Ka bërë cmos që ta ndalojë gjakrrjedhjen e lojtarit në fjalë, por e cara ka qenë e madhe, kështu që i është dashur një trajtim i specializuar mjekësor kapitenit Shoshi. Në këto kushte, stafi i Apolonisë e ka dërguar me urgjencë në spitalin e Lushnjës, ku ka marrë edhe ndihmën e duhur. E cara është qepur tri herë, ndërkohë që kapiteni i fierakëve ka qëndruar deri në mbrëmje nën kontrollin e mjekëve, pasi tronditja ishte e madhe, si pasojë e goditjes në një vend mjaft delikat, në kokë. Një incident i tillë ka alarmuar drejtuesit e klubit fierak, të cilët e kanë reklamuar atë tek drejtuesit e FSHF-së, ndërkohë që organizatorët e ndeshjes, lushnjarët, kanë ngritur një alibi tjetër, sipas së cilës, Shoshi është ngjitur në rrethimin e stadiumit duke festuar golin e barazimit 1-1, cka ka bërë që një pjesë e rrjetës prej hekuri të shkëputet dhe t’i bjerë në kokë, duke i shkaktuar edhe plagën dhe gjakrrjedhje. Tashmë mbetet që sqarohet zyrtarisht incidenti në fjalë, prej gjyqtarit dhe vëzhguesit të ndeshjes.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Nëntor 2008
H M M E P S D
« Tet   Dhj »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: