KF APOLONIA

Haxhiu i paraqet dorëheqjen presidentit Puka

Posted on: Nëntor 3, 2008

E ka mërzitur shumë humbja e fundit trajnerin e Apolonisë, Gerti Haxhiu, i cili, duke e analizuar me gjakftohtësi gjendjen në ekip pas këtij dështimi, i ka paraqitur dorëheqjen presidentit Endri Puka.

Deri tani nuk asnjë përgjigje nga ana e presidencës, e cila po e shqyrton këtë dorëheqje, por me siguri sot do të ketë ndonjë reagim. Kujtojmë që Gerti Haxhiu e ka drejtuar që vjet ekipin e Apolonisë, duke e futur në superligë.

Në nëntë javë të luajtura këtë sezon, nën drejtimin e Haxhiut, Apolonia ka marrrë 8 pikë, dy fitore dhe dy barazime, ku rezultati më i bukur padyshim mbetet fitorja me Partizanin në Tiranë. Gjithsesi, pozitat e skuadrës në javët e fundit kanë rënë shumë, duke u rendittur në vendin e 10 të, duke lënë poshtë vetëm Lushnjën dhe Partizanin.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Nëntor 2008
H M M E P S D
« Tet   Dhj »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: