KF APOLONIA

Apolonia/Dhrami, “asi nën mëngë” i fierakëve

Posted on: Shtator 4, 2008

Arbër Dhrami ka funksionuar si duhet në rolin e “asit nën mëngë” për trajnerin Gerti Haxhiu në ndeshjen ndaj Lushnjës. Sulmuesi vlonjat, i njohur për golat e tij sezonin e kaluar me Apoloninë në kategorisë e parë, edhe këtë herë ka shpërblyer siç duhet, duke dhuruar golin e dytë. Në të dyja ndeshjet e para Dhrami është aktivizuar në pjesën e dytë, duke zëvendësuar serbin Bërkiç. Në ndeshjen e Elbasanit ai ka luajtur në 20 minutat e fundit dhe 27 të tilla ndaj Lushnjës. Në të dy momentet e aktivizimit, Dhrami është përpjekur dhe ka treguar se është i gatshëm për ta fituar vendin e titullarit. Aktivizimi i tij ka rritur më tepër numrin e aksioneve dhe rrezikshmërinë e sulmeve fierake. Megjithatë, Dhrami i respekton vendimet e trajnerit Haxhiu dhe është në pritje të momentit të tij.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Shtator 2008
H M M E P S D
« Gus   Tet »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: