KF APOLONIA

Superliga – Fillon kampionati

Posted on: Gusht 26, 2008

Kampionati shqiptar i futbollit ka ngritur më në fund siparin me javën e parë të edicionit futbollistik 2008-2009. Dhe që në ditën e parë nuk kanë munguar surprizat, ku mund të veçohen fitoret në transfertë të Partizanit dhe të Flamurtarit, por edhe goleada e Peqinit, ku Shkumbini ka shkatërruar Bylisin. Gjithsesi, bollëku i golave ka munguar: dje janë shënuar vetëm 7 të tillë, nga 13 që u shënuan në javën e parë të sezonit të kaluar.

Lushnja – Partizani 0-1

Partizani ka befasuar Lushnjën në ndeshjen e mirëseardhjes së saj në Superligë. Të kuqtë, me një skuadër që ende nuk e ka marrë veten nga kaosi pas problemeve financiare, kanë mundur të triumfojnë me rezultatin 0-1 para syve të tifozerisë lushnjare. Golin e vetëm e shënoi Karapici në 63‘. Loja nuk u ngjit në nivelin e kërkuar.

Besa – Flamurtari 0-1

Një surprizë të hidhur i ka rezervuar edhe Flamurtari skuadrës vendase të Besës, të cilën e ka mundur 1-0. Në përballjen mes tyre është zhvilluar një lojë thuajse e barabartë, por në fund fati u ka buzëqeshur vlonjatëve. Në 80‘ ka shënuar Çaushaj (karton i kuq në 84‘), pas një gabimi fatal të mesfushës së kavajasve.

Shkumbini – Bylis 4-1

Një goeladë e vërtetë ka qenë ndeshja Shkumbini-Bylis, ku edhe është fiksuar goli i parë i sezonit 2008-2009. Vendasit kanë triumfuar falë golave të Norës (51‘ me rafishatë), Shenaj (70‘ goditje nga distanca), Ramazani (83‘ gabimi i Egbo) dhe Mustafaj (88‘). Në të 91-ën, golin e nderit për ballshiotët e ka shënuar Nenaj.

Dinamo – Teuta 0-0

Zhgënjen Dinamo, e cila e përkufizuar si pretendentja kryesore me titullin kampion nuk ka mundur të shkojë më tej se një barazim 0-0 ndaj Teutës. Ndeshja ka qenë nën nivelin e pritur. Kampionët e kanë provuar me të gjitha mënyrat për të arritur te goli, por ka qenë e pamundur. Edhe Teuta ka pasur rastet e saj të pashfrytëzuara.

Elbasani – Apolonia 0-0

Elbasani nuk e nis mirë sezonin. Një barazim 0-0 ndaj Apolonisë, ka lënë të zhgënjyer tifozët e shumtë që ishin në shkallët e stadiumit. Ata kanë kontestuar nivelin e lojës me fërshëllima, për të arritur deri në minutat e fundit, ku edhe kanë filluar të boshatisin shkallët të irrituar. Kësaj ndeshjeje rastet nuk i kanë munguar.

Vllaznia – Tirana

Edhe ne kryendeshjen e javes midis Vllaznise dhe Tiranes ne “Loro Borici” ka qene nje tjeter barazim 0-0. Ndeshja qe u luajt ne oren 19:00 nuk shuroi shume spektakel edhe pse interesi nga tifozet vendas ishte i madh. Te dyja skuadrat marrin nga nje pike.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Gusht 2008
H M M E P S D
    Sht »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Advertisements
Këtë e pëlqejnë %d blogues: